Увага! Коронавірус.

Шановні батьки!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України кононавірусe СОVID-19", листів Міністерства освіти і науки України та Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради з 12 березня 2020 року запроваджено карантин для усіх типів закладів освіти незалежно від форми власності і сфери управління. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

БАЖАЄМО ЗДОРОВ 'Я !!!

 

Шановні батьки!

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 11 травня включно, продовжено до 22 травня 2020 року включно. Підстава: Рішення Уряду від 04 травня 2020 року.

 

 

/Files/images/_oformlenie_sayta/covid19-web-2.jpg

 

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я:

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

 • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
 • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
 • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
 • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
 • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
 • важливо уникати місць масового с
 • купчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

 • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
 • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
 • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
 • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

 

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Коронавіруси - це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до гострого тяжкого респіраторного синдрому. Новий коронавірус -це передусім зоонозна інфекція.Тобто вона може передаватися від тварини до людини.

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель , лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках- діарея. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій: мийте руки, уникайте близьких контактів з хворими, збалансовано харчуйтеся, пийте достатньо рідини, провітрюйте та зволожуйте приміщення, ведіть здоровий спосіб життя, подбайте про достатню тривалість сну, не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія 5-й Міжнародний освітній онлайн-форум